Merhaba,

Xiaomi marka bir telefonunuz varsa biliyorsunuz Xiaomi sürekli yazılımı güncel tutar ve her yenü güncellemeden sonra bazı sorunlar oluşur bunları çözmekte tabi biraz zaman alır fakat asla çözülemez değildir. Xiaomi Miui 10 güncellemesi sonrasında tabi haklı olarak yeni özelliklerden kaynaklanan otomatik olarak kendini aktif eden bazı minik programlar var ve bunlar bazen can sıkıcı hale gelemiyor. “Oyun Hızlandırıcı” uygulaması da bunlardan biri.  Xiaomi Miui 10 güncellemesi sonrasında “Oyun Hızlandırıcı” ile otomatik olarak telefonunuzdaki oyunları algılıyor ve oynadığınız oyunların sağ yada sol üst köşesinde minik bir menü beliriyor buradan oynadığınız oyunun ekran kaydını almanızı ekran görüntüsü kaydetmenizi yada o an oynadığınız oyunu hızlandırmanıza yarayan minik menüleri olan bir panel çıkıyor ve oyun oynarken bu panel can sıkıcı hale geliyor.  Oyunda sağ yada sol üstte bir alana tıklamaya çalıştığınızda aslında bu oyun hızlandırıcı menüleri olduğu için o alana tıklamanıza müsaade edilmiyor ve ister istemez oyun hızlandırıcı uygulamasına tıklıyorsunuz ve ekran kaydedici aktif oluyor ve buda oyun oynamanızı engelliyor.

Xiaomi marka telefonlara Miui 10 güncellemesi sonrasında gelen “Oyun Hızlandırıcı”  ve  “ekran kaydedici” uygulamasından kurtulmak için yapmanız gereken şey aslında çok basit.
Tek yapmanız gereken telefonunzda araçlar klasörü içindeki  Güvenlik isimli uygulamayı açmak ve uygulama içerisindeki menülerden  “Oyun hız artırıcı” ya tıkladığınızda “Oyun hız artırıcı” içerisine otomatik olarak eklenen oyunlar listelenecek buradan oyunu kapatabilirsiniz yada komple bu “Oyun hız artırıcı” dan kurtulmak için sağ altta Ayarlar menüsüne tıklayın açılan menüde “Oyun hız artırıcıaktif ise onu pasife alın böylece “Oyun hız artırıcı“dan ve “ekran kaydedici” den kurtulmuş olacaksınız.
yada sadece belli uygulamalar kalsın ben memnunum derseniz oyun hız artırıcı’ya eklediğiniz oyunları çıkarın listeden ve yine o oyun için bu sinirbozucu paneli görmezsiniz.

Güvenlik – oyun hızı arttır – ayarlar – Düğmeleri kapat

Ayarını kapatın ve işlem bitti.

Pratik bilgi olarak şunu da belirtmekte fayda var aslında Xiaomi oyun hız artırıcı açılan menü uygulamadan yada oyundan çıkmadan ekran görüntüsü yada video kaydı yapmaya yarayan kısayolları içeriyor.Telefonda kasan yada hata veren bir çok uygulama için hafızada yer açıyor. Ben mobile legend isimli oyunu oynuyorum bazen hata verip kapanıyor, güvenlikten önbelleği silip program hızlandırıcı ile açınca normal çalışıyor.

Tuş olayında oyun oynarken yanlışlıkla menü, geri tuşlarına basarak oyundan çıkmaya engel olmak amaçlı yapılmış faydalı bir eklenti.

 

Daha pratik ve görsel olarak anlatmak için video ekliyorum.

Videoyu izleyerekte Xiaomi oyun hız artırıcıpasif yapmayı öğrenebilirsiniz.

 

 

[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]