MIUI Oyun Hızı Artırıcısı

Merhaba Xiaomi fanları!

Biliyorsunuz Xiaomi MIUI 10’un optimizasyonunu,istikrarını ve kararlılığını daha da artırmak için yeni özellikler eklendi ve eklenmeye de devam etmekte.
Xiaomi ’Oyun Hızı Artırıcısı’

Oyun Hızı Artırıcısı

uygulamanın konsepti MIUI 9’da Xiaomi tarafından tanıtılmıştı. MIUI 9’da tanıtılan ve MIUI 10 ile beraberde sürekli iyileştirmeler ile bu özellik tamamen işlevsel ve harika bir hale getirildi.

Peki bu Xiaomi MIUI “Oyun Hızı Artırıcısı” Nasıl Çalışır?

Xiaomi telefonunuzdan Güvenlik Uygulamasını açın ve “Oyun Hız Artırıcı” sekmesini bulabilmek için aşağıya kaydırın yukarıdaki görselde de kırmızı alan içine aldığımız, işaretlediğimiz “Oyun Hız artırıcı” butonuna tıkladığımızda Oyun hız artırıcı açılıyor.

Oyun Hız artırıcı ile;

  • Sadece bir tıklamayla listeye yeni oyunlar ekleyebiliyorsunuz.
  • Oyun içi kısayolları düzenleyebiliyorsunuz.
  • Ağ hızı menüsünde değişiklikler yapabiliyorsunuz.
  • Performans modu’nu düzenleyebiliyorsunuz.
  • Oyun sırasında rahatsız etme modu’nu düzenleyebiliyorsunuz.

 

Oyun Hız artırıcı” uygulaması için oyun içi kısayolları aşağıdaki şekilde ayarlayabilirsiniz;

Sabit Kısayol: Ekranın sağ veya sol üst köşesinde sabit bir kısayol olur ve kutuyu açmak için işarete dokunmanız yeterlidir. -bunu tavsiye etmek bazen oyun içi işlemlerde yanlışlıkla tıklayabiliyorsunuz-

Göstermek İçin Kaydır: sabit kısayol tuşu gizlenir, kutuyu açmak için ekranın üst köşelerinden kaydırma yapmanız gerekir. -bu daha sağlıklı ve faydalı ama bence buda bazı oyunlarsa sorun çıkarabilir-

Gösterme: Kutu gösterilmez, kapatılır.  – bence en güzel yol bu-

Xiaomi “Oyun Hız artırıcı” uygulaması Oyun içi kısayolların görevleri aşağıdaki gibidir;

Ekran Görüntüsü: Bu düğmeyle, oyun içinden paylaşmak isteyeceğiniz bir anın ekran görüntüsünü alabilirsiniz.Ekran Kaydı: Oynadığınız oyunu daha sonra arkadaşlarınızla paylaşmak için oyun oynarken kolayca kaydedebilirsiniz.

Kayan Bildirimleri Sınırla: Sizi rahatsız eden ve oyun performansınızı düşüren uygulamaların kayan bildirimlerini sınırlandırabilirsiniz. -bu mukemmel bir seçenek kullanın mutlaka tavsiye ederim.-


Önbelleği Temizle:
 Sadece oyuna odaklanmış bir cihaz için önbelleği temizler ve cihazınızı güçlendirebilirsiniz. -buda mukemmel bir seçenek kullanın mutlaka tavsiye ederim.-Xiaomi “Oyun hız artırıcı” uygulamasının MIUI 9 ile açıklanıp MIUI 10 ile geliştirilip gelen bu yeni özelliği oyuncuların performansını artırır, pürüzsüz ve verimli bir deneyim sağlar.
İyi eğlenceler arkadaşlar.
[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]