Merhaba,
Değerli arkadaşlar bugün sizlere kısaca wordpress güncel ping servisleri listesi ve wordpress sitenize bu ping listesinin nasıl ekleneceğinden bahsetmek istiyorum.

WordPress sitelerin başta Google arama motoru olmak üzere tüm arama motorlarında daha hızlı bulunabilirliğinin sağlanması için yeni postların yada sitenizin indexlenmesi gerekmektedir. İşte tam bu noktada WordPress güncel ping servisleri devreye giriyor.Sitenizde bir post yayınladığınızda WordPress güncel ping servisleri direk olarak arama motorlarına yeni yazılan post ile alakalı bilgiyi aktarır ve bu da arama motorlarında sitenizin daha hızlı index almasını sağlar.

Peki WordPress Ping Servisleri Nasıl Güncellenir?

Sitenize ait WordPress yönetim paneline giriş yapın.

Sol menüde bulunan  Ayarlar—> Yazma bölümün tıklayın.

 

 

 

 

Burada yer alan aşağıdaki resimde de paylaştığım gibi Servisleri Güncelle bölümünün altında bulunan alana paylaştığım ping servis listelerini girin -yaklaşık 300 adet 2019 Güncel Ping servisi var-  ve “Değişiklikleri Kaydet” butonuna basın.

 

Böylece wordpres güncel ping servislerini sitenize eklemiş olacaksınız ve her yazınızı yayınladığınızda yazılarınız anında pinglenecek!

Güncel Ping Servisleri 2019

 

[Toplam:2    Ortalama:3/5]