Türkiye’de öyle akla halaye gelmez olaylar oluyor ki şeytana; “şeytan ben miyim yoksa bunlar mı?”
dedirten cinsten akla hayale gelmeyecek kırk yıl düşünse yakınından geçmeyecek fikirler düzenler dümenler silsilesi..
Hatırlar mısınız bilmem ama bundan birkaç yıl önce bu memlekette adamlar uyuşturucu ile mücadele için Uyuşturucu ile Mücadele Derneği’ni kurmuş ve bu derneğin başkanı da 70kilo kadar bir uyuşturucu ile yakalanmıştı detayları basın arşivlerinde var göz atabilirsiniz. Sivri bir zeka ama devamı eksik yada aslında baştan sona yanlış bir eğilim demek daha doğru olur. Bu sivri zekaları topluma ve bireylere daha yararlı faydalı işler için kullanamaz mıydık? Yada bu sivri zekalı insanları oluşturulacak Enstitülerde eğilimlerine göre eğitimlerden geçirsek ve bu eğilimleri ihtiyaçlar çerçevesinde kanalize etsek güzel olmaz mıydı?
Daha geçen gün haberlere çıktı ne kadar doğru yada işleyişi nasıl süreci nasıl gelişti bilemiyorum ama basına yansıdığı kadarıyla daha 13-15 yaş aralığında bir çocuk devletin e-okul sistemini hackleyip kendi notlarını ve devamsızlığını sildiğini söylediler. Peki şimdi o çocuğa ne oldu? nerede? tabi bundan sonraki süreç basına yansımadan devam edip gidecek.. Bu çocuk mesela yukarıda da bahsettiğim gibi devletin milletin faydasına gerekli eğitim verilip gerekli devlet birimlerinde yada alt gizli birimler de kanalize edilip fayda sağlayamaz mıydı?
Parlak zihinler bu toplumun her döneminde vardı şimdilerde de var. Onlar kimi zaman kendileri bu zihni kullanmayı bildiler kimi zamanda farklı yollar seçip kendilerini yok ettiler bazende susup normal insanları oynadılar ama hep vardılar. İşte ben diyorum ki bu insanları tesbit edip özel yada devlet eli ile bu zihinlerden devlet,millet namına fayda sağlamalıyız iyi kanalize edip yararlı bireyler haline getirmeliyiz. Peki bunun için gönüllüler var mı? Bu işi başlatacak öncülük edecek?? Aslında birkaç oluşum var fakat ne kadar yeterli tartışılır şöyle söyleyeyim adam üstün zekalılarla alakalı bir temel eğitim paketi oluşturup bunun ticaretini yapacak kadar düşmüş paket ücreti de 450tl 😀 bak burada bile aslında sivri zeka var ;))

Kısa vadede çözüm malesef yok fakat uzun vade de dahi olsa  Sivri Zekalar Enstitüsü düşünülmeli.

Nerede Yanlış yapıyoruz?
Neyi eksik bırakıyoruz?
Niye yapamıyoruz?
[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]