Merhaba,

Mobile Legends: Bang Bang oyuncuları ve xiaomi kullanıcılarının Xiaomi Miui 10 güncellemesi sonrasında telefonlarında oyunlarında Oyun Hız artırıcı sorunu meydana geldi bunu gidermek yada çözmek çok basit işte yönetimi resimli anlatımla sizlerle..

 

mobile legends oyun hızlandırıcı sorun görseli sol üst köşede görseldeki gibi eğik bir icon beliriyor ikona tıkladığımızda bir alt görseldeki gibi ufak bir menü açılıyor.

 

 

 

mobile legends oyun hızlandırıcı sorun görseli

soldaki İkon a tıklayınca resimdeki gibi menü açılıyor ve ekran kaydı ekran görüntüsü alma oyun hızlandırma ve başka bir menü daha var gördüğünüz gibi

 

 

 

aynı ikonu sağda görünüyoruz bu sefer ve yine aynı ikon tıklayınca yine aynı menü açılıyor bir alt görselde görebilirsiniz.

 

 

sağ alandaki ikona tıklayınca açılan yine aynı oyun hız artırıcı menüsü ve düğmeleri görüyorsunuz.

 

 

oyun penceresinde sol üstte yada sağ üstte otomatik olarak beliren bu menü oyun içerisinde item satın alırken yada ayarlarınızda düzenleme yapmak gerekirken yada skill kullanırken haritada mapta işlem yapacağınız zaman ister istemez aliniz takılıyor ve oyun oynamanız epey zorlaşıyor. hatta sizi çıldırtıyor.

 

 

yine sağ üst alandaki o ikona tıklayınca oyun içinde de görseldeki menü açılıyor ve ranked classic ve diğer modlarda oynarken hakkaten çıldırtıyor.

 

 

aynı sıkıcı ikon ve tıklayınca yine aynı menü açılıyor.

 

 

soldaki aynı sıkıcı ikon ve tıklayınca yine aynı menü açılıyor. ve bu açılmış hali gördüğünüz gibi mapta işaretleme yapmak yada sol alandaki işlemleri epey zorlaştırıyor. şimdi gelelim çözüme..

 

 

Xiaomi telefonlarda Miui 10 güncellemesi sonrasında bu sorun oluşmaya başladı bunu tekrar edeyim akabinde çözüme başlayalım. Xiaomi ana ekranında Araçlar klasörü vardır görseldekiş gibi ve bu klasörün içerisinde Xiaomi’nin kendi içerisinde gelen uygulamalar bulunur. Görselde sarıya boyadığım “Araçlarklasörüne tıklayın.

 

 

Araçlar klasörüne tıklayınca klasör içerisindeki Xiaomi standart uygulamalarının listesini göreceksiniz şimdi buradan yine sarıya boyadığım “Güvenlik” uygulamasına tıklayın.

 

 

Miui 10 güncellemesi sonrasında Uygulamaya ait açılış görseli

 

 

 

 

Güvenlik uygulamamızı açtık şimdi uygulama içerisinde gördüğünüz gibi Temizleyici Güvenlik Taraması Hızı artır oyun hız artırıcı gibi uygulamaları görüyorsunuz.

 

 

Bu menülerden “Oyun hız artırıcı” olanı seçiyoruz. Yine sizler için sarıya boyadım “Oyun hız artırıcı” menüsünü tıklayınız lütfen

 

 

 

Tıkladığınızda “Oyun hız artırıcı” menüsü açılıyor ve Xiaomi telefonun “Oyun hız artırıcı” uygulamasının otomatik olarak algıladığı oyunların listesini size veriyor görseldeki gibi. Bende sadece mobile legends old için sistem otomatik olarak onu eklemiş

 

 

 

Oyun hız artırıcı” menüsündeki oyun listesini gördük şimdi “Oyun hız artırıcı”yı kapatmamız lazım -bende suna kapalı old için otomatik temizlemeler kapalı ibaresini görselde görüyorsunuz- “Oyun hız artırıcı” oyun listesinin altına doğru indiğinizde sağ altta “Ayarlar” butonunu göreceksiniz. Ayarlar butonuna tıklıyoruz.

 

 

 

“Ayarlar” menüsüne butonuna tıkladığımızda ekteki gibi bir görsel gelecek yuvarlak içine aldığım resim şuan “Oyun hız artırıcı” uygulaması aktif anlamına geliyor. Bu düğmeyi pasif e çekmemiz lazım.

 

 

 

“Oyun hız artırıcı” için yuvarlak içine aldğım düğmeyi pasife çekince herşey kapandı ve sizdeki görselde bu görsel gibi olmalı.

 

 

 

“Oyun hız artırıcı”yı kapattık şimdi test için oyuna girdik. oyun açılış ekranında o lanet ikon yok gördüğünüz gibi.

 

 

 

Evet sizi bu durumdan kurtarmak güzeldi umarım sizde sorunu haletmişsinizdir. Takıldığınız yer varsa yorum olarak yazın destek olmaya çalışırım.

 

 

 

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]