Merhaba Xiaomi Hayranları!

MIUI 10 ile gelen yeniliklerle devam edelim.Xiaomi MIUI 10 güncellemesi  ile daha iyileştirilen ‘’Ekranı Böl’’ özelliğinden biraz bahsedelim. Telefonunuzda bir ekranda iki uygulama kullanabilmek gerçekten harika olmaz mıydı?

Ekranın  yarısında Whatsapp gruplarınıza cevap verip diğer yarısında da facebook’ta gezebilirsiniz.

Hadi gelin biraz bunun nasıl kullanılabileceğinden bahsedelim.

Öncelikle kullanacağımız iki uygulamanın son kullanılanlar ekranında açık olması gerekiyor yani daha önceden uygulamaları açmış ve arka planda açık vaziyette olması gerekiyor.

Son kullanılanlar ekranını açıyoruz.

 

Bu aşamada ekranı bölmek için iki seçenek var;

1-) Uygulama üzerine basılı tutarsanız hemen yanında ek seçenekler geleceğini göreceksiniz, kutular sekmesine tıklarsanız ekran ikiye bölünecek ve basılı tuttuğunuz uygulama üst tarafa geçecek, ekranın altı içinse sizden seçim yapmanızı isteyecek. İkinci uygulamayı da seçtikten sonra yukarıdaki görselde de görebileceğiniz gibi ekranınızı artık ikiye bölünmüş olarak kullanabilirsiniz.

2-) Son kullanılanlar ekranının üst tarafında ‘’Ekranı Böl’’ sekmesini göreceksiniz, bu sekmeye dokunduğunuzda ekranın üst tarafında kullanacağınız uygulamayı üst tarafa sürüklemenizi isteyecek.Bu üst bölüme istediğiniz uygulamayı sürükleyin, ekranın alt kısmı içinde yine bir herhangi bir uygulama seçin ve artık ekranınızı ikiye bölünmüş olarak kullanabilirsiniz.
“Ekranı böl” özelliği ile alakalı video’yu izleyip sizde “Ekranı Böl” özelliğini deneyebilirsiniz.
https://youtu.be/uft3h4fVHJY
[Toplam: 2   Ortalama: 4.5/5]