Uzun zaman oldu gariptoloji köşemiz hep boş kalmıştı yazacak zamanda kısıtlı olduğu için hep ihmal gariptoloji köşemizi:)
Üzgünüm reiz derken yine yurdumun güzel insanlarıyla alakalı bir habere denk geldim bu nasıl iştir dedim akıl erdiremedim ve bunu konu alıp gariptoloji köşesine taşıyorum şimdi.

Birbirini seven evlenmeye karar veren çiftimiz Zekeriya Karataş ile Gülşah Yılmaz Manisa’nın Soma ilçesinde tüm işlemleri tamamlayıp basıyorlar nikahı sade güzel bir düğün oluyor standart damat gelin aile cüzdanı kadına vs. vs. olayları falan derken akşam olup damat abimiz eve geldiğinde demiş olmalı ki herhalde; -“hanım şu aile cüzdanını getir de bakalım?” ve damat abimiz Zekeriya Karataş o an bir şey fark ediyor gelin hanımın adı Aile cüzdanında “Muzaffer Yılmaz” yazıyor. Haydaaa …

Damat Zekeriya Karataş, aile cüzdanındaki bilgiler kısmında eşinin adının yazıldığı yerde kayın pederi olan Muzaffer Yılmaz’ın (56) isminin yazılı olduğunu görünce gözlerine inanamadı. Ardından durumu anlamlandıramayan çift yaşadıklarını aile üyeleri ile paylaştı. Esprilerin havada uçuşmasının ardından çift yanlışlığın düzeltilmesi için tekrar nikah dairesinin yolunu tuttu.

Olayı gülerek anlatan Karataş, bir an önce yanlışlığın düzeltilmesi için gerekli başvuruları yaptıklarını söyledi. Başlarına gelen olayı daha önce hiç duyup, görmediklerini kaydeden Karataş, “Nikah kıyak için Soma Belediyesine gittik. Bütün işlemlerimizi halletmiştik. 15 dakika sonra nikah kıyma işlemi başladı ve bitti. Biz tabi mutluluktan fotoğraf, video işlerini hallettik, şekerlerimizi yedi. Eve geldik.

Uzaktan misafirler vardı onları karşıladık. Eve geldiğimizde tabii biz nikah defterini kontrol etmemiştik. Eve geldiğimizde kontrol ettik. Eşimin hiçbir yerde ismi geçmiyor. Sadece fotoğraf var.

Muzaffer Yılmaz yazılı. Muzaffer Yılmaz’da eşimin babası.

İlk tabi biz hiç nikah defteri görmediğimiz için önce bir şoka girdik. Kontrol ettik tekrardan. Öyle bir durum yok. Orada eşimin isminin yazması gerekiyordu. Tekrardan saat 16.00’da kıydığımız için geç vakitteydi. Belediyede kapanacaktı. Biz telaş içinde bir şekilde tekrar ulaştık. Nikah memurunu son anda merdivende yakaladık. Bizim başımızdan geçen bu durumu kendisine izah ettik. Buna tabi o da şaşırdı, ‘Böyle bir şey olmaması gerektiğini’ söyledi.’ Kütüğe doğru şekilde işlendiğini’ kendi söyledi. ‘Kütüğe ben işledim ama defteri başka bir arkadaş yazdı’ dedi. Baba adını geçirdiler. Daha sonra biz geldiğimizde artık birbirimize espriler yapmaya başladık.

Eşim ‘Babamı sen mi aldın? Nikah kıydık’ dedi. Güzel anı oldu bizim için” diye konuştu. “Şu an da resmi olarak kayın pederim İle evli olarak görünüyorum. Sebebi de nikah defterinde öyle görünüyor olması. Şu an da resmiyette o şekilde. Düzeltme tabi ki yapılacak. Bunun altına da ıslak imza olması gerekiyor tekrar düzeltme olduğu için. Bir iki gün içerisinde bunlar da düzeltilecek diye düşünüyorum. İnşallah kütükte de o şekilde görünmüyordur. O zaman boşanmaya doğru gidiyor olay. Biz bilmediğimiz için araştıracağız. Kütükte sıkıntı yoksa bir gün içerisinde çözülecek bir durum. İlk baktığımız da kayın pederim de şaşırdı, telaşlandı.

Çünkü belki de dünya da ilk kayın pederi ile nikah kıyılan bir insanım. Gittiğimizde ilk kayın pederimi aradık. Kütükte gerçekleşmemiş, düzeltilecek bir konu dedik. Kayın pederim de rahatladı. Mutlu olduk ama korktuk da.”
Yapılan yanlışlığın düzeltilmesi için tekrar başvuruda bulunan çiftin bu talebini dikkate alan nikah dairesi ise gerekli düzeltmenin yapılması için çalışmalarına başladı.

 

 

Yaaa işte böyleee bazen hiç ummadığımız bir anda biri çıkar sizi kayınpederiniz ile evlendiriverir ruhunuz dahi duymaz.
Dikkat edin dostlarım.

İnş Zekeriya Karataş ile Gülşah Yılmaz kardeşimizin bu garip sorunları çözülür diyelim.

Selamlar..

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]