Dünyadaki güç dengeleri hep değişken olmuştur. Bir zamanlar üzerinde güneş batmayan ülkeler başka bir zaman diliminde kabuğuna çekilebiliyor yada pasif kalabiliyor fakat Türkler tarih’in hiç bir döneminde geri adım atmadılar.
Tarihin her devrinde birileri sivrilip diğer devletlere karşı daha baskın olmuştur muhakkak. Siyasi,politik ve taktiksel anlamda attıkları adımlar verdikleri kararlar devletleri ya yüceltmiştir yada tarihin tozlu raflarında boğmuştur.Şöyle tarihin tozlu raflarına baktığınızda bunu çok rahat görebilirsiniz çünkü tarih bizden zaten bunu ister oku.. ders al… karar ver!
Yok olup giden imparatorluklar,devletler,beylikler,aşiretler,aileler arasında hep yara alsa da hayatta kalmış bir millet var Türkler.. Hırçın,gözü kara,inatçı bir millet! Tarihin her döneminde aktif olarak sahada, doğuşundan asker yetişen toprak ve vatanı için ölmeye hazır kararlı bir millet.. beylikler,devletler,imparatorluklar kurmuş ve her seferinde küllerinden doğmuş bir millet… İstediğiniz kadar zorlayın dirençlerinin sınırları yok,istediğiniz kadar tehdit edin geri adım atmakta yok bildiğini okuyan asi mir millet.. Çinlilere çin seddini yaptıran avrupa’yı titreten bir millet.. Kralların belli dönemlerde yardım dilendiği ve devrin türk yöneticilerinin zekası ile sadece Asker kıyafetleri göndertip asker kıyafetleri ile korku saldığı,saldırıları engellediği bir millet.. Türkler mazluma dost zalime korku!
Bugünler de coğrafyamızda çıkan/çıkartılan okşanan çibanlar ve irinler bunu iyi bilmeliler ki fillerin tepindiği alandaki farelersiniz ve sahipleriniz o campazlar sizi sırtınızdan hep hançerleyecekler ve siz yine piyonları olmaya devam edeceksiniz.
Türk’ün davası asil, haya sahibi. Bu milletin evladı asil ne kadar sönse de ocaklar başka bir ocak hep yanıp yeniden doğacak küllerinden sizler isteseniz de istemesenizde bu millet var olduğu sürece ister fil olun ister piyon biz başka bir boyutundayız madalyonun hak ve hakikat…
[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]