Advertisements

Değerli Arkadaşlar,
Bildiğiniz gibi windows 8 ve üzeri sürümlerde win10 vs vs sürümlerinde Excel dosyalarını farklı pencerelerde amıyoruz exceldeki görünüm ayarlarından bu yapılabiliyor fakat oda yeterince sağlıklı çalışmıyor,bazı durumlarda Excel’in farklı pencelerde açılmasına da ihtiyaç duyuyoruz bunun için microsoft windows için bir excel fix‘i yayınladı.
Ekteki linkten bu fix dosyasını indirebilirsiniz ve 2 farklı excel dosyasını tek dosyada değilde ayrı ayrı açabiliyorsunuz.

Advertisements

Bu hatayı düzeltmek için Microsoft’un sitesinde yayınladığı bir programcığı yüklememiz gerekiyor.

Microsoft Linki: https://go.microsoft.com/?linkid=9794866
Alternatif link: excel_fix_MicrosoftEasyFix50801

Alternatif çözüm:Araçlar + seçenekler + görünüm menüsünde görev çubuğundaki pencereler sekmesi çentiklersen istediğiniz çözülecek ve farklı excel sayfaları açılabilecek

Advertisements

Alternatif Çözüm 2: Office 2010 sürümünde Excel dosyalarına çift klikleyerek açarsanız hepsini aynı excel programı içinde açar ve o zaman farklı monitörlere ayıramazsınız. Ancak ilk excel dosyasını açtıktan sonra diğer dosyaları açmak için önce programlar menüsünden yeniden excel i açıp onun içinden diğer dosyayı açarsanız iki farklı excel programı çalıştığı için her bir excel programını bir ekrana açabilirsiniz.

Alternatif Çözüm 3:Windows 7 ve office 2007 excel de sayfaları farklı pencerede açmak için, http://forum.donanimhaber.com/m_59399134/tm.htm Linkine tıkladığınızda otomatik inen dosyayı bilgisayara yükleyin, kayıt defterine eklenecek ve artık excel dosyalarınız farklı pencerede açılacak. Buna ek olarak görev çubuğunda da dosyaların farklı açılmasını istiyorsanız, başlat menüsü-sağ tıkla-özellikler-görev çubuğu-görev çubuğu düğmeleri karşısındaki-her zaman birleştir etiketleri gizle bölümünü-hiçbir zaman birleştirme şeklinde değiştirin.hem sayfalar hem görev çubuğu ayrılmış olacak.Kolay gelsin.

 

Alternatif Çözüm 4:pencere sekmesinden yeni pencere diyerek ikinci bir kitap açabilirsin ayrıca pencere sekmesinde 2. sırada yan yana karşılaştır seçeneği ile iki kitabı aynı pencerede görebilirsin.

[Toplam: 10   Ortalama: 4.6/5]