Sbot Detaylı Türkçe Anlatım

1. LOGİN

1= Oyunu başlatır. Mbottaki start client tuşu gibi..
2= Açık olan Client ı tamamen kapatmasını sağlar.Tekrar açmak için 3 numaradaki Disconnect tuşuna basıp tekrar girmek zorundasınız.
3= Oyunla bağlantınızı keser.
4= Siteden aldığınız üyeliğin İD kısmı
5= Siteden aldığınız üyeliğin Pw kısmı
6= Bu kısımda botu ilk indirdiğinizde silkroad klasörünü seçmeniz için kullanacaksınız.

Gelelim login bölümlerine.. Okumaya devam et “Sbot Detaylı Türkçe Anlatım”

Güncel E Fatura Kullanıcı Listesi Tam Liste

 

Merhaba,
Bildiğiniz üzere 1 Nisan 2014 tarihinden itibaren e-fatura kullanmak tebliğ kapsamına giren şirketler için zorunlu hale gelmiştir. Efaturaya geçişler halen devam ettiği için bazı şirketler altyapılarını tam oturtamadı ve güncel efatura kullanıcılarını tam olarak aynı gün içerisinde güncelleyemediği için bazı durumlarda efatura müşterilerine kağıt fatura kesilme durumları yaşandı bunların iptal edilmesi,tesbiti tekrar müşteri efatura bilgisinin güncellenmesi,müşteriye efatura kesilmesi derken süreç uzayıp gidiyor. Çoğu şirket artık bunu aştı yada belkide bu problem bazı şirketler için halen devam ediyor bilemiyorum açıkçası bu bir sorun ve aşmak içinde güncel efatura kullanıcıları listesini günlük olarak efatura.gov.tr sitesindeki aşağıda da paylaştığım linkten kullanılan muhasebe programları ile takip edilmesi gerekli. Kullandığınız çoğu muhasebe programları bu işi ufak bir cronjob  yazılımı ile yapıyor ve efaturaya geçen müşteri listeleri kullanılan muhasebe programında belirli aralıklarla efatura.ogv.tr deki yeni efatura kullanıcı listesini çekip muhasebe programı database’inde bu bilgiyi güncelliyor tutuyor.

Güncel E Fatura kullanıcı listesine ulaşmak için  tıklayın

Efatura sistem hata kodları detay açıklamalı

E Fatura Dokuman Durum Kodları

1220 : “HEDEFTEN SİSTEM YANITI GELMEDİ” E-posta iletilmiş alıcı tarafından sisteme dönülmemiş, gönderilen efatura başarılı kabul edilir. Tekrar efatura gönderilmeye çalışılması hataya sebep olacaktır. Sistem kabul etmez.”

1200 : “ZARF BASARIYLA ISLENDI” E-posta gönderilmedi. Hata koduna dönüş yapıp efatura değişim süreci tamamlanması gerekli.

1200 : “ZARF BASARIYLA ISLENDI” Hedef sistemde gelmesi halinde 1220 kodu ile gönderici de bekleyen durum kodu 1300 olur. Hedeften farklı kod gelmesi halinde gönderici kodu 1230 olur.

1230 : “HEDEFTEN SISTEM YANITI BASARISIZ GELDI”

1300 : “BASARIYLA TAMAMLANDI”

1210 : “DOKUMAN BULUNAN ADRESE GONDERILEMEDI” Bu durum kodu gönderici sistemin alıcının sistemine erişilemediği anlamına gelir. 48 saat sonun tüm 1210 kodları  1215 olur. 1210 kodları 48 saat için başarılı işlenirse 1300 olur. 1210 durum kodlu dokumanları 48 saat boyunca tekrar işlemeyin.

1215 “DOKUMAN GONDERIMI BASARISIZ. TEKRAR GONDERME SONLANDI.”

1230 kodlu efaturalarınızı klavuza göre tekrar gönderiniz.

Kargo Takip Linkleri -pratik ve hızlı-

Online alışverişlerimizde ve ürün gönderimlerimizde sıkça kullandığımız kargolar artık bireysel gönderi, alışveriş ve  bunların takibinde çok daha pratik, çok daha hızlı sonuçlar çözümler sunuyor. Tüm kargo şirketleri gönderileri online takip edebilmek için kargo gönderi takip sistemlerini kurdular ve size verilen kargo takip numaraları ile gönderdiğiniz yada alıcısı olduğunuz kargonun nerede olduğunu tabiri caiz ise saat saat takip edebiliyorsunuz. İşte bu takibi pratik hale getiren kısa yolları sizinle paylaşmak istiyorum. Sağda solda google da aras kargo takibi , yurtiçi kargo takibi ups kargo takibi ,sürat kargo takibi , mng kargo takibi ,ptt kargo takibi yazmanıza gerek yok size pratik çözümler sunan aşağıda vereceğim linkleri tarayıcınıza yapıştırıp ilgili alanlara kargo takip kodunuzu yazarak rahatça sorgulayabilirsiniz.

Okumaya devam et “Kargo Takip Linkleri -pratik ve hızlı-“

Namazda Okunan Tesbihler ve Anlamları

Namaz kılıyoruz ama ne kadar şuurla kılıyoruz söylediğimiz sözler ve tesbihlerin anlamlarını ne kadar biliyoruz? Benim de aklımda hep bunları öğreneyim derken ertele ertele nihayet öğrendim burada da paylaşmak istedim, zaman zaman dönüp bakarız bilgilerimizi tazeleriz tazelenmeyen bilgi bir süre sonra şüpheye düşürüyor eksiliyor o nedenle ara ara bunların anlamlarını öğrenmek tekrarlamak ve namaz kılarken bu şuur ile kılmak ayrı bir lezzet verecektir inş.

Okumaya devam et “Namazda Okunan Tesbihler ve Anlamları”

Küçük Sihirbazlık Numaraları ve Sırları

Bugün de çok kolay sizlerinde yapabileceği gösteriler ve sırlarından bahsedelim. Herkesin anlayacağı şekilde resimli olarak anlatımları takip ederek bu gösterilerin hepsini sizde yapabilir ve arkadaşlarınızı şaşırtabilirsiniz 

 

İlk gösterimizle başlayalım o zaman 

Suyu buz yapma‘ numarası için bir cam bardak ve bir kapalı bardağa ihtiyacınız var. Okumaya devam et “Küçük Sihirbazlık Numaraları ve Sırları”

Osmanlıca da Rakamlar

Osmanlıca, arapça ve farsça harflerin ve Türklerinde katkılarıyla – kâf-ı Türkî ڭ vb- oluşan bazı kurallara göre 36 bazılarına göre de 33 harfli bir dil osmanlıca..
Ecdad dili üretken,akılda kalıcı,basit,muntazam,asil..

Hep bir merakım vardı öğrenmekten hep korktum fakat şöyle bir göz gezdirince o kadar sevdim ki ve o kadar akılda kalıcı ki anlatamam, sizinde yaşamanız için az araştırıp göz yormanız lazım bunun tarifi yok ancak his ile mümkün. Okumaya devam et “Osmanlıca da Rakamlar”