Namazda Okunan Tesbihler ve Anlamları

Namaz kılıyoruz ama ne kadar şuurla kılıyoruz söylediğimiz sözler ve tesbihlerin anlamlarını ne kadar biliyoruz? Benim de aklımda hep bunları öğreneyim derken ertele ertele nihayet öğrendim burada da paylaşmak istedim, zaman zaman dönüp bakarız bilgilerimizi tazeleriz tazelenmeyen bilgi bir süre sonra şüpheye düşürüyor eksiliyor o nedenle ara ara bunların anlamlarını öğrenmek tekrarlamak ve namaz kılarken bu şuur ile kılmak ayrı bir lezzet verecektir inş.

Okumaya devam et “Namazda Okunan Tesbihler ve Anlamları”

Küçük Sihirbazlık Numaraları ve Sırları

Bugün de çok kolay sizlerinde yapabileceği gösteriler ve sırlarından bahsedelim. Herkesin anlayacağı şekilde resimli olarak anlatımları takip ederek bu gösterilerin hepsini sizde yapabilir ve arkadaşlarınızı şaşırtabilirsiniz 

 

İlk gösterimizle başlayalım o zaman 

Suyu buz yapma‘ numarası için bir cam bardak ve bir kapalı bardağa ihtiyacınız var. Okumaya devam et “Küçük Sihirbazlık Numaraları ve Sırları”

Büyük Gösterilerin Küçük Sırları -resimli anlatım-

Merhaba,
hep bunu nasıl yapıyorlar acaba diyip şaşkın şaşkın baktığımız çoğu gösterinin aslında çok kolay ve pratik bir zeka ürünü olduğuna sizlerde şahit olacaksınız. Paylaştığım fotoğrafları sırasına göre takip edin zaten sizde tebessüm edeceksiniz vay üçkağıtçılar diyeceksiniz :)) Okumaya devam et “Büyük Gösterilerin Küçük Sırları -resimli anlatım-“

NIKOLA TESLA VE İCATLARI

NİKOLA TESLA YILDIRIMLARIN EFENDİSİ

9 TEMMUZ 1856’DA Hırvatistan’ın Smiljana köyünde doğdu. Kendisine sorulduğunda Hırvat değil, Sırp olduğunu anlatıyordu. İlk gençlik yıllarında bilime merak salmış, sırf bilimsel makaleleri ayrıntılarıyla takip edebilmek adına bildiği lisanlara yenilerini de eklemişti. Prag

Üniversitesi’nde okuduğu yıllarda Sırpça, Çekçe, Macarca, Almanca, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca’yı ana dili gibi kullanabiliyordu. Daha sonra bu dillere Sanskritçe’yi de ekledi. Yirmi altı yaşında Budapeşte’ye taşındı ve Budapeşte Telgraf Ofisi’ne şef elektrikçi olarak atandı. Okumaya devam et “NIKOLA TESLA VE İCATLARI”

Yeni Anayasa 18 Madde Özet

1. MADDE NEDİR?

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin birinci maddesine göre, Anayasa’nın “Yargı yetkisi” başlığında değişikliğe gidilecek.  Buna göre, yargı yetkisinin, Türk milleti adına bağımsız mahkemelerce kullanılacağına dair hüküm, “Bağımsız ve tarafsız” mahkemelerce kullanılacağı şeklinde değişecek. Oylamada 347 kabul, 132 ret oyu kullanıldı, 2 çekimser, 2 boş, 1 geçersiz oy çıktı.

2. MADDE NEDİR?

Teklifin ikinci maddesi milletvekili sayısının 550’den 600’e çıkarılmasını öngörüyordu. Genel Kuruldaki gizli oylamaya 480 milletvekili katıldı. Oylamada 343 kabul, 133 ret oyu kullanıldı, 1 çekimser, 2 boş, 1 geçersiz oy çıktı. Okumaya devam et “Yeni Anayasa 18 Madde Özet”